آخرین وضعیت ثبت نام شدگان بیمه بیکاری

🔴آخرین وضعیت ثبت نام شدگان بیمه بیکاری

💥مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی:

🔰بیماری کرونا، بیکاری گسترده ایجاد کرده است. 220 هزار مقرری بیمه بیکاری بگیر در اسفندماه داشتیم که این رقم بدون لحاظ تاثیر کرونا بود. با شروع تعطیلی واحدهای تولیدی، عده ای نامنویسی کردند و لیست 370 هزار نفری پالایش شده وزارت کار در اختیار ما قرار گرفت.

🔰با کسر این اسامی،این رقم به 241 هزار مورد کاهش پیدا کرد. عده ای هم در دفاتر کاریابی و ادارات کار ثبت نام کرده اند که با محاسبه آنها، لیست بیمه بیکاری بگیران ما به حدود 270 هزار نفر رسید.

🔰در نام نویسی و ثبت نام بیکار شدگان درسامانه ثبت نام بیکارشدگان ایام کرونا 680 هزار نفر برای فروردین بوده است. با پالایش و حذف اسامی شاغلین، این فهرست به 540 هزار نفر کاهش پیدا کرده و برای اردیبهشت هم پیش بینی می کنیم به همین تعداد افراد برسیم.

🔰بیش از 2 و نیم برابر به مشمولان صندوق بیمه بیکاری اضافه شده و صندوق قطعا از عهده پرداخت مقرری برنمی‌آید ؛ رسیدگی و مذاکراتی در دولت به عمل آمد و مقرر شد که میانگین مقرری بگیران پنج سال قبل صندوق محاسبه شود و پرداخت مقرری برای این تعداد از افراد برعهده تامین اجتماعی باقی بماند و منابع مازاد بر آن از محل این منابع پرداخت به متقاضیان مازاد بر معوقه معمولی از اول خرداد به بعد تا آخر مهرماه، ۸۵ درصد هزینه از منبع کمکی دولت و ۱۵ درصد از منابع داخلی سازمان پرداخت خواهد شد و بعد از آن، شرایط و روال پرداخت عادی محسوب شود.

🔰مقرر شده است برای این سه ماه اول هرکسی اسم نوشته و اشتغال به کار نداشته لیست بیمه اش رد نشده بدون لحاظ سازوکارهای معمول و با شرایط و نرخ خاص تعیین شده، از پرداخت بابت ایام بیکاری کرونا برخوردار گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *