حق الزحمه کاریابی بابت ثبت نام به همراه مشاوره شغلی به شرح ذیل می باشد

  • حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال تعیین می گردد.

۲-۱- حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ ۳۰۰۰۰۰ ریال تعیین می گردد.

تبصره ۱- حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی کاریابی داخلی در مناطق محروم کشور مبلغ ۱۴۰۰۰۰ ریال تعیین می گردد.

تبصره ۲- چنانچه به همراه ثبت نام کارجو، فرآیند مشاوره شغلی انجام نشود پنجاه درصد حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی کسر خواهد شد.

تبصره۳- در صورت انصراف کارجو از فرآیند به کارگماری وجه پرداختی بابت ثبت نام و مشاوره شغلی به وی مسترد نمی گردد.

تبصره۴- کاریابی می تواند برای ثبت نام مجدد کارجویی که دو سال از تاریخ ثبت نام آنها گذشته و یا مقطع تحصیلی بالاتری ارائه نماید، حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی دریافت نماید.

۲- حق الزحمه کاریابی بابت به کارگماری کارجو در داخل کشور برای قراردادهای یکساله و بیشتر به شرح زیر محاسبه و تعیین می گردد:

۱-۲- حق الزحمه به کارگماری کاریابی غیردولتی داخلی که از کارجو دریافت می گردد حداکثر پنجاه درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال ۱۳۹۷ می باشد.

تبصره ۱ – در صورتی که دستمزد ثابت به کارگمارده بیشتر از حداقل دستمزد اعلام شده از سوی شورای عالی کار باشد ۳۰ درصد تفاوت حقوق کارجو با حداقل دستمزد اعلام شده در سال ۹۷ به حق الزحمه دریافتی از کارجو اضافه خواهد شد.

تبصره۲ – برای قراردادهای کمتر از یکسال حق الزحمه به نسبت ماه های کارکرد محاسبه خواهد شد.

تبصره۳- کاریابی ها حق دریافت حق الزحمه به کارگماری برای مدت اشتغال کمتر از یک ماه را ندارند. لازم است قبل از معرفی کارجو به فرصت شغلی در این خصوص به وی اطلاع رسانی مناسب صورت پذیرد.

تبصره۴- در صورت تمدید قرارداد کار (به کارگمارده با کارفرما) تا سقف یک سال، کاریابی می تواند نسبت به اخذ مابقی حق الزحمه خود از به کارگمارده اقدام نماید.

۲-۲- کاریابی می تواند حق الزحمه به کارگماری را تا سقف یک ماه حقوق دریافتی کارجو از کارفرما دریافت نماید.

۳- کاریابی ها می توانند در زمان معرفی کارجو به فرصت شغلی، در صورت تمایل کارجو مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۱ ریال را علی الحساب به عنوان پیش دریافت از میزان حق الزحمه به کارگماری تعیین شده دریافت نمایند.

تبصره: کاریابی ها موظف می باشند در صورت عدم به کارگماری کارجو حداکثر ظرف مدت یک هفته نسبت به عودت مبلغ دریافتی اقدام نمایند.

۴- کاریابی با توافق با به کارگمارده می تواند حق الزحمه خود را به صورت اقساط وصول نماید.

۵- کاریابی می تواند به منظور وصول حق الزحمه خود در زمان معرفی به کار از جوینده کار تضمین و تأمین لازم را درقالب سفته اخذ نماید.

تبصره- میزان تضمین اخذ شده از کارجو توسط دفتر کاریابی داخلی نباید بیشتر از حداقل حقوق اعلام شده از سوی شورای عالی کار باشد.

۶- کاریابی نمی تواند مدارک هویتی جویندگان کار اعم از شناسنامه، کارت ملی،‌ گذرنامه، ‌گواهینامه و …را به عنوان تضمین اخذ نماید.

۷- با درخواست کاریابی، کارفرما می تواند در صورت رضایت کتبی کارجو، حق الزحمه به کارگماری را در قالب مساعده از حقوق وی کسر و به کاریابی پرداخت نماید. در این صورت نیازی به اخذ تضمین از کارجو نمی باشد.

۸- کاریابی موظف است در قبال دریافت هر گونه وجه (حق الزحمه ثبت نام و به کارگماری) به کارجو رسید ارایه نماید.

تبصره- چنانچه بر اساس تایید مراجع ذی صلاح کارجو قبل از پایان یک سال ترک کار نموده و یا به علت سهل انگاری، عدم توجه به اوامر کارفرما، قصور و … موجبات اخراج خویش را فراهم سازد، موظف به پرداخت کل حق الزحمه برابر بند مرتبط مندرج در بند ۲ خواهد بود.

۹- تعرفه حق الزحمه به کارگماری کارجو در خارج از کشور برای قرارداد کار یک ساله و بیشتر معادل حداقل حقوق پایه مورد تایید سفارت ایران در کشور هدف و برای قرارداد کار کمتر از یک سال به صورت تناسبی محاسبه و توسط وزارت به دفاتر کاریابی ابلاغ می شود.

دسته‌ها

  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد

ما که هستیم

مرکز مشاوره شغلی و کاریابی رادوین ، یکی از بزرگترین و تخصصی ترین مراکز کاریابی و مشاوره شغلی بوده  که دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دارای کادر متخصص و مجرب می باشد .

اگر به دنبال شغل مناسب و نیروی کارحرفه ای برای خود و دوستانتان هستید با ما همراه باشید
۴۴۲۸۱۴۵۷، ۸
مارا به دوستان خود معرفی کنید

تلگرام: t.me/radvin_career
⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

بایگانی شمسی

تماس با ما

شماره تماس : ۰۲۱-۴۴۲۸۱۴۵۷-۴۴۲۸۱۴۵۸
تماس مستقیم با مدیر مرکز : ۰۹۱۲۴۸۳۷۸۲۹

تلگرام: t.me/radvin_career
آدرس ما در گوگل: https://goo.gl/maps/mWPv5CMKvZm
اینستاگرام: https://www.instaqgram.com/p/Bf3IAp1HT0K/?r=wa1
⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

 

تشکیل پرونده بیمه بیکاری مناطق 2و4و 8 تهران

خبرنامه