اخذ روادید

واحد امور بین الملل مرکز مشاوره وکاریابی رادوین آماده اخذ ویرای مالتی 5 ساله می باشد

هزینه ویزای مولتی کانادا

هزینه ویزای کانادا، به فاکتور های مختلفی وابسته است. اضافه کردن دعوت نامه، برنامه سفری، ارائه رزرو بلیط و واچر هتل (در بعضی از آژانس ها مثل ویزالند رایگان است) و همچنین وقت انگشت نگاری (که در ویزالند به طور رایگان انجام می شود) شامل هزینه های مختلفی هستند. 
هزینه ویزای کانادا در ویزالند، 1000 هزار دلار آمریکا می باشد. 300 دلار آن به عنوان پیش پرداخت و برای هزینه های دعوت نامه رسمی و پرداخت هزینه های بررسی مدارک و انگشت نگاری دریافت می شود. 700 دلار از این مبلغ، پس از آن که ویزای کانادا برای شما صادر شد دریافت می شود. 
هزینه های ویزای کانادا به دلار آمریکا دریافت می شود، چرا که پرداخت هزینه ها از سوی ویزالند، با کارت پایه دلار آمریکا انجام می پذیرد و درصد خطای پرداختی را مقدار قابل توجهی کاهش می دهد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، در حال حاضر بیشتر به صورت ویزای مولتی کانادا صادر می‌شود. ویزای مولتی کانادا که به نام ویزای 5 ساله کانادا هم نیز شناخته می‌شود، به متقاضیان ویزا کانادا اجازه می‌دهد تا پایان مدت اعتبار ویزا (پاسپورت) هر زمان که خواستند وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا شش ماه اقامت داشته باشند. مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

  اصل پاسپورت متقاضی ویزای توریستی کانادا با حداقل یک سال اعتبار

  تمامی پاسپورت های گذشته که در آنها مهر ویزا درج شده باشد.

  یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید

  ترجمه شناسنامه و کارت ملی

  ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن متقاضی)

  ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراه بودن آنها در سفر به کانادا

  فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی

  نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهارماهه حساب

  گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه در صورت داشتن این موارد

  برای کسانی که دعوتنامه ندارند، رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت یکی از مهم ترین مدارک ویزای توریستی کانادا است.

از جمله مدارک لازم برای ویزای کانادا که کارمندان در هنگام درخواست ویزای توریستی باید ارائه دهند، موارد زیر است:

  گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی که روی سربرگ شرکت چاپ شده باشد و این موارد در آن لحاظ شده باشد: تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه، نام مدیر و مدت زمان مرخصی

  ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر

  ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر

  ترجمه حکم کارگزینی

مدارک ویزای توریستی کانادا برای کارفرمایان به شرح زیر است:

  ترجمه «آگهی تاسیس»، «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت که در روزنامه های رسمی به چاپ رسیده باشد.

  ترجمه فهرست بیمه و فیش حقوقی کارمندان (دو ماه آخر)

  ترجمه آخرین پرداخت مالیاتی

  نامه تمکن بانک شرکت و پرینت ۴ ماه آخر به انگلیسی

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

اداره مهاجرت کانادا، برای ویزای تحصیلی حساسیت بیشتری نسبت به ویزای توریستی کانادا دارد و دلیل آن هم طولانی‌تر بودن مدت زمانویزای تحصیلی کانادا می باشد. فرقی نمی‌کند که ویزای دانش‌آموزی بخواهید یا دانشجویی یا فرصت مطالعاتی، در هر حال نکته‌ای که تاکید بیشتری روی آن وجود دارد، اثبات تمکن مالی متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا است. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

  نامه پذیرش ویزای تحصیلی کانادا از یکی از مراکز معتبر آموزشی کانادا

  مدرک زبان آیلتس برای ایالات انگلیسی زبان و مدرک B برای ایالات فرانسوی زبان

  برنامه تحصیلی (Study Plan)

  فرم‌های تکمیل‌شده درخواست ویزای دانشجویی کانادا، فرم ویزای تحصیلی، فرم اطلاعات خانوادگی و فرم schedule1

  نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر

  اسکن صفحه اول جدیدترین پاسپورت

  اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه

  اسکن صفحاتی از پاسپورت که مهر ویزا دارند

  دو قطعه عکس 3.5 در 4.5

  اسناد دارایی‌های شخصی

  مدارک مربوط به سابقه کار و بیمه

  فیش واریز شهریه تحصیل

کسانی که درخواست ویزای فرصت مطالعاتی می دهند، باید علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، موارد زیر را نیز ارائه کنند:

  گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که دانشجو هستید)

  رزومه کامل به همراه عکس شامل سوابق تحصیلی و شغلی

  نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در کانادا

  ترجمه آخرین مدرک تحصیلی

  ترجمه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی

  نامه حمایت مالی از دانشگاه یا وزارت علوم (برای کسانی که بورس تحصیلی دریافت کردهاند)

  فرم LMIA

  رسید پرداختی 235 دلار از کانادا

چنان که گفته شد مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش‌آموزی کانادا مشترک هستند. توجه داشته باشید که این مدارک فقط برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا است و هر موسسه آموزشی، ممکن است مدارک دیگری را نیز از شما بخواهد. مدارک را باید به صورت یک فایل در حساب کاربری خود در وب سایت رسمی سفارت کانادا بارگذاری کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا

برای اخذ ویزای کاری کانادا، شما حتما باید مدرک آیلتس هفت به بالا و یا B2 فرانسوی داشته باشید. مدارک ویزای کاری کانادا به شرح زیر می باشد:

  اولین مورد از مدارک لازم برای دریافت ویزای کار کانادا نامه شرکت یا کارفرمای کانادایی است که می خواهد شما را استخدام کند.

  مدرک ضروری بعدی، تاییدیه از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت های کانادا است که Positive Labour Market Opinion نامیده می شود و بر اساس آن کارفرما اجازه استخدام فرد خارجی را پیدا می کند.

  مدارک بانکی مبنی بر تمکن مالی متقاضی

  گواهی سلامت جسمانی

  گواهی عدم سوء پیشینه

  مدرک زبان انگلیسی یا بسته به ایالت مورد نظر، مدرک زبان فرانسه

مدارک لازم برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

یکی از روش‌‌های دریافت اقامت دائم کانادا، دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا است. ویزای خود اشتغالی کانادا بیشتر برای افرادی مانند هنرمندان، ورزشکاران، صنعت گران، نویسندگان و مولفان صادر می‌‌شود. مدارک مورد نیاز ویزای خود اشتغالی کانادا تقریبا شبیه درخواست ویزای کار کانادا است با این تفاوت که متقاضی باید بتواند تجربه خوداشتغالی خود را به اثبات برساند و نشان دهد که قصد دارد این کار را در کانادا نیز ادامه دهد.

به این ترتیب مدارک مربوط به سوابق کاری، آثار تالیفی و هرگونه بروشور یا آلبومی از کارها باید ارائه شود. همچنین متقاضی باید تمکن مالی و سرمایه شخصی خود برای راه‌‌اندازی یک کسب‌‌ و کار در کانادا را به اثبات برساند. از جمله دیگر مدارک لازم برای ویزای کانادا داشتن دو سابقه کار یک ساله در فعالیت‌‌های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی یا داخلی یا ترکیبی از هر دو است.

در این مقاله، تمامی مدارک لازم برای ویزای کانادا از جمله مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا بررسی شد. در پایان توجه داشته باشید که بهتر است قبل از درخواست ویزا با یک موسسه یا دفتر حقوقی با تجربه مشورت کنید. همان طور که گفتیم فرایند دریافت ویزا می‌تواند پیچیده باشد و در این میان برخی از افراد سودجو از بی‌اطلاعی متقاضیان سوء‌استفاده می‌کنند. سازمان‌های مهاجرتی، خدمات ترجمه مدارک برای سفارت کانادا را نیز انجام می‌دهند و لازم است این کار توسط افراد حرفه‌ای و باسابقه انجام شود. امیدواریم که خواندن این مقاله خودتان بتوانید تمامی مدارک لازم برای ویزای کانادا را آماده کنید.